Göz Şişmesine Ne İyi Gelir?

Göz Şişmesine Ne İyi Gelir?
Göz şişmesi yaygın ve rahatsız edici bir sorundur. Gözde aşırı sıvı birikmesi olduğunda veya alerji olduğunda göz şişmesi meydana gelebilir. Aksaray escort bayanlar Göz şişmesini tedavi etmenin en iyi yolu, gözlere soğuk kompres uygulamaktır, tahriş devam ederse doktorunuza görünün.

Göz Şişmesine Ne Sebep Olur?


Pek çok şey buna neden olabilir; göz şişmesinin en yaygın nedenleri arasında şunlar yer alır: alerjiler ve/veya bir tür enfeksiyon (pembe göz dahil) veya yabancı cisimler, çizikler ve yanıklar dahil göz bölgesine travma. Göz şişmesinden kurtulmanın bir kısmı, aşırı sıvı birikmesine neden olan şeylerden ve ayrıca alerjik reaksiyonlara neden olabilecek şeylerden kaçınmaktır.

1. Göz çevresini ovmamaya veya çizmemeye çalışın.

Göz şişmesinden kurtulmanın bir yolu, gözleri tahriş edecek veya şişecek hiçbir şey yapmamaktır. Bu şu anlama gelir: gözlerinizi ovmayın, gözlerinizi kaşımayın ve gözünüze bir şey sokmayın. Bu, gözünüzdeki şeyleri tahriş edebilir ve alerjik reaksiyona, hatta tam gelişmiş bir enfeksiyona neden olabilir. Bunlardan herhangi biri “şişmiş gözler” dediğimiz şeydir ve bunlardan herhangi biri gözlerin şişmesine neden olabilir.

2. Nemi gözlerden uzak tutmaya çalışın.

Nemlendiriciler gözlerin ayrılması için iyidir (kuru gözler olarak da bilinir). Ayrıca vücudunuza sokmak istemediğiniz kötü bakterileri de dışarıda tutarlar. Ama aynı zamanda göz şişmesine de neden olabilir çünkü gözünüze girmesini istemediğiniz bir şey gözünüze girerse, bu alerjik reaksiyona ve hatta gözlerinizde tam bir enfeksiyona yol açabilir. Evinizde özellikle yüz ve/veya göz çevresi için olduğunu söyleyen bir nemlendiriciniz varsa, onu gözünüzle temastan uzak tuttuğunuzdan emin olun.